به سامانه پرسش و پاسخ فوریت های پزشکی خوش آمدید, مکانی برای پرسش سوال و دریافت پاسخ از دیگر کاربران این مجموعه.

استفاده از آمبولانس در تصادف ها

0 امتیاز
سلام
چند روز پیش در فضای مجازی مطلبی را مطالعه می کردم با عنوان اینکه
در هنگام تصادف با عابر و یا موتور سوار  حتما مصدوم حادثه را با استفاده از آمبولانس به بیمارستان برسانید و اگر آمبولانس اورژانس گفت که با وسیله شخصی خودتان مصدوم را انتقال دهید زیر بار نروید و... چون بیمه متقبل نخواهد شد و...
اصل مطلب را هم به پیوست، برایتان ارسال می کنم.البته چند روز پیش عینا اتفاقی شبیه به همین مورد ، مقابل منزل بنده اتفاق افتاد.تصادفی رخ داد (یک دستگاه ۲۰۶ و یک دستگاه موتور سیکلت)، آمبولانس اورژانس به محل آمد ولی به تشخیص پزشک شبکه بهداشت ، اعلام کردند که مصدوم را با وسیله شخصی باید به بیمارستان ببرید و...
با توجه به اینکه بنده مدرس درس بهداشت حرفه ای هستم و گاها هنرجویانم در این موارد سوال می کنند ، لذا خواهشمندم در این باره به بنده اطلاعات جامع و مستندی بدهید .
سوال شده شهریور 21, 1396 در راهنمایی های فوریت های پزشکی به مردم عزیز توسط Monomer تازه وارد (110 امتیاز)

1 پاسخ

0 امتیاز
سلام
بله این مطلب در فضای مجازی منتشر شده و کاملا صحیح است.اما پرسنل همیشه همه موارد را توضیح خواهند داد.
اگر مصدوم با آمبولانس اورژانس منتقل شود:
1-هزینه بیمارستان،رایگان خواهد بود.
2-هردو وسیله نقلیه،قطعا به پارکینگ منتقل خواهد شد.
3-درتصادف عابر،راننده تا سلامتی کامل عابر بعضا بازداشت خواهدشد.

بعضا افراد راضی به انتقال وسیله نقلیشون به پارکینگ نیستند(به دلیل هزینه های  ترخیص وگرفتاری های آن)یا راضی به مورد سوم نیستند:
در این حالت اگر فرد مقصر و بی گناه باهم توافق کنند که فرد مقصر،هزینه های درمانی فرد مصدوم را متقبل خواهد شد.لذا با اورژانس،به بیمارستان نخواهند رفت و وسایل نقلیه نیز به پارکینگ منتقل نخواهد شد.

واما این وسط اورژانس:
اورژانس 115 صدمات شدید را بدون تاخیر و بلافاصله منتقل خواهد کرد.
صدمات خیلی جزئی،اورژانس محسوب نخواهد شد،علاوه برآن منطقی تر آن است که خودشان توافق کنند زیرا به مراتب هزینه ها بالاتر خواهد بود.لذا اورژانس عوامل پلیس راهور و انتظامی،تمامی این موارد را توضیح خواهند داد،و طرفین،یکی از دو راه ذکر شده را با توافق  همدیگر،انتخاب خواهند کرد.

چیزی که مشخص است،این قانون باید اصلاح شود،زیرا وظیفه اورژانس 115،خدمات رسانی به افرادی است که دچار مشکلات تهدید کننده حیات شده اند.نه اینکه هر مصدوم سرپایی و بدون آسیب را منتقل کند،زیرا حق مددجوی دیگری که در آن لحظه نیاز مبرم به اورژانس دارد ضایع خواهد شد و چه بسا حیات وی در خطر بیفتد.لذا اگر مورد اورژانسی نبوده است و سرپایی،و عوامل اورژانس گفته اند که با وسیله شخصی منتقل شود،تشخیص درست و منطقی همین است و اورژانس وظیفه ندارد هر نوع مصدوم و بیماری را منتقل کنید،در آن صورت اسمش اورژانس نخواهد بود.
پاسخ داده شده شهریور 25, 1396 توسط محمد شکره استاد (3,510 امتیاز)
ویرایش شده شهریور 25, 1396 توسط محمد شکره
...